איך בוחרים שם לתינוק מכל האפשרויות

| | 0 Comments

לפני שההורים מוצאים שם אופנתי, מומלץ לבדוק את אתר "בייבילנד – אתר השמות",  שם תקראו על אלפי אופציות שונות, שמות הכי פופולרים בישראל, שאחרי שתבקרו באתר נשאר לכם דבר אחד לעשות, לבחור! זה אכן רגע קריטי וההתעסקות בבחירת השם היא רבה, יש המון הצעות ורק כמה מהם יגיעו לקו הסיום.

 דברים שכדאי לקחת בחשבון

חלק מהדברים לא רלוונטיים עבורך וחלקם טיפשיים, אך כולם יעזרו לך לבחור את השם המושלם לתינוק הקרוב שלך. ישנם אלפי שמות לתינוקות ברשת האינטרנט, תוכל לשתף את האופציות עם המשפחה ולקבל חוות דעת שונות מהמשפחה והחברים, אך בסוף, אתם מקבלים את ההחלטה. 

כמה טיפים מועילים לבחירת שם לתינוק

אנחנו לא כאן כדי לבחור עבורך שם תינוק, אבל אנחנו כאן כדי לתת לך כמה טיפים מועילים ודברים שיש לקחת בחשבון כשאתה מחליט על שם לילד שלך. לאחר שכבר כמעט והחלטתם מומלץ לשקול שוב ולקבוע האם יש משהו שמפריע לך בשם שבחרת. תחשבו שנית, האם השם תואם לתינוק ולמראה שלו בעת ההחלטה הסופית.

בחירת השם

בחירת שם לתינוק שלכם היא ההחלטה החשובה ביותר שתקבלו אי פעם כהורים. זוהי אחת המתנות הראשונות שהורים נותנים לילדם ואחד הדברים הראשונים שבהם אנו מתמודדים כאשר אנו פוגשים מישהו חדש, אך בחירת שם לתינוק יכולה להיות תהליך סוחף ומלחיץ. אין צורך להילחץ ובסוף השם שיבחר, תסמכו על עצמכם שזה ההשם התואם ביותר לילד שלכם ורבים מחכים עד ללידה כדי לקבוע, מכיוון שרוצים להתאים את השם למראה.

בחירת שם היא עסק למבוגרים, וישנם שמות לבנים ושמות לבנות בעולם שלא נגמר.  להלן מספר עצות כיצד לבחור שם לילדך והכי חשוב, לא לבחור לפני שאתם שלמים לגמרי עם ההחלטה.

 

במדינות רבות מקובל שהאם בוחרת את השם לתינוק הראשון והאב בוחר את התינוק השני, אבל זה לא באמת משנה דבר. אם יש לך תינוק ואתה חושב שאתה אוהב את שמו, כנראה שזה נבע מכמה סיבות: הוא יכול להתחיל עם תנועה, מספר מסוים של הברות, מקור מסוים מהתנ"ך לדוגמא, או להשתמש באחד המאפיינים הקשורים לשמות ה"עכשווים" יותר שהיום כמעט כל הורה, רוצה שלבנו יהיה שם ייחודי רק לו, לרוב הם גם שמות בינלאומיים והשמות הישראלים קצת נדחקים לפינה בשנים האחרונות.

השם שתבחר לתינוקך יגדיר חלק מזהותו לכל החיים. אנשים אחרים אוהבים לבחור שמות ייחודיים, מחליפים איזה אות לא צפויה או שמות אמריקאיים או  אירפואים ככה שזה יתאים לכל העולם ולא רק בישראל. 

אחריות גדולה

שמות לתינוקות יכולים ללכת לשני הכיוונים ולא תוכל לחזות כל רגע.כלומר בחירת שם התינוק הנכון היא אחריות גדולה יותר ממה שאתה מבין.  שם התינוק המושלם מגיע אליך בזמן שאתה חושב על אפשרויות, ישנם תשעה חודשים לפני הגעת התינוק, זה מספיק זמן לחשוב ולהגיע עם מספר אופציות מצומצמות שהגיעו ל"גמר".

 

חלק מההורים בוחרים את תינוקותיהם לפני ההתעברות

בהפוך לגישה של התאמת השם למראה התינוק, ישנם רבים שמחכים לתינוקם להיוולד או להשתחרר מבית החולים. חשוב לזכור כי שם התינוק ילווה אותו עד סוף חייו, אז מצד אחד לא לקחת את בחירת השם קשה מדי, אך כן לייחס לה חשיבות ולבחור שם שלטעמם גם הוא יאהב ולא רק אתם.

 

כיום, ברשת ישנם המון אתרי תמיכה, טיפים והמון שמות מגניבים, חדשים וישנים שיקלו על בחירתכם הסופית.  באתרים אלה, תוכלו למצוא מידע וטיפים כיצד להרכיב אותו ולבחור את השם המושלם לתינוק שלכם וכיצד להמציא שמות ייחודיים לתינוקכם. 

כדי לסיים הכל, חפש בגוגל שמות לתינוקות שאנשים שונאים (לפחות למען ילדיך) ושקול מחדש שמות שבעתיד הילדים ה"רעים" של הכיתה יעשו מהם שימוש לרעה. אז נכון שאין סוף למחשבות, אבל תנסו להיות פרקטים ובאמת לחשוב על הדברים האלה לפני.  

 

ההורים של היום (2021) פתוחים יותר לבחירת שמות 

יש אין סוף טרנדים ושמות חדשים שבאים לעולם ונעלמים לאחר מספר שנים וכן בתקופות מסוימות זה מגיע למצב שבכיתה אחת יש מעל חמש בנות או בנים עם שם זהה. עם זאת, קבוצה אחרת של הורים תיסחף לתחייה של שמות תינוקות ישנים, הילד שלך עשוי להיאבק להיות יוצא מן הכלל וזה לא תמיד כיף, עניין של השקפת עולם וכמה הלכתם רחוק עם השם הייחודי. בנוסף, רבים בוחרים לתת את שם הסבא ולהנציח אותו בזאת או דווקא לשים דגש על איך זה נשמע ביחד עם שם המשפחה, גם פרמטר חשוב מאוד שרבים מתייחסים אליו.

בעבר רוב ההורים בחרו שמות תנ"כיים או צברים ישראלים משום שזו הייתה התקופה, ארץ זבת חלב ודבש, ציונות וכו'. כמו כן, מעולם לא דנו בשמות של תינוקות לפני שנולד להם ילד ובעקבות הטכנולוגיה הלא משוכללת פעמים רבות לא ידעו האם זה ילד או ילדה, מתי יוולד ופרטים נוספים, שהיום יודעים באופן יחסית מדויק וברור.

 

דילוג לתוכן