איך מגדלים עץ תפוז

| | 0 Comments

השתמשו בתערובת עציצים המורכבת מחלק אחד של אדמה חולית כמו תערובת של קקטוסים וסוקולנטים וחלק אחד משטח עליון ללא גיר או תערובת מותאמת לצרכי עצי הדר. אם האדמה שלך לא מתנקזת היטב, אתה יכול ליצור ערוגה או תלולית כדי למנוע מהעץ לקבל יותר מדי מים. האדמה בה נטוע עץ התפוז צריכה להיות מנוקזת היטב, אם כי בניית סוללה לנטיעת העץ יכולה להקל על ריבוי מים באזורים רטובים יותר. אתה לא רוצה שהשורשים יתייבשו, אבל אתה גם לא רוצה שהם יישארו באדמה רטובה לצמיתות, שכן תפוזים ועצי הדר אחרים יכולים להרוס ריקבון שורשים.

אז ודא שהאדמה או הצמח שלך מעורבבים והעציץ שלך (אם אתה משתמש כזה) מתנקז היטב

כאשר מגדלים תפוזים בתוך הבית, תצטרך להגביר את ההשקיה והדישון שלך בגלל שורשים מוגבלים ופחות אדמה המכילה מים וחומרי הזנה. מים מפחיתים את קשיות הפרי, ועומק השתילה משפיע על כמות המים הדרושה להשקיית העץ שלך. בימים חמים וסוערים, הצמח דורש השקיה תכופה יותר ואדמה לחה מעט.

אם הגעתם לצפון הארץ או אםתם גרים בעמק יזרעאל, יש מקום מדהים לרכישת עצי פרי , עציצים וציוד נלווה לגינון

שורשים – בית של צמיחה משתלה בעפולה

בחורף

תנו לאדמה להתייבש בין השקיה, כי הם לא אוהבים להשקות. תנו לצמחים להתרגל לשמש על ידי הנחתם בצל עץ או בצד הצפוני של הבית בימים הראשונים. אמן אותם לכבות את האורות בסוף הקיץ על ידי שמירתם בצל כשבוע לפני הכנסתם חזרה לבית. שמור את השורשים בצד היבש ואת העלים בצד הלח כדי לשמור על צמח הכתום בטבור שמח ובריא.

זה גם מוסדר לתת לתפוזים הנטועים באזורים מכוסים פחות מים ממה שהם היו צריכים אחרת

שכן חיפוי מפחית אידוי. השקה את העץ היטב מוקדם ביום לפני לילה קר כדי למנוע נזק לקצוות הענפים והפירות. אם העץ ניזוק מהקור, אין לגזום ענפים יבשים עד האביב. הסר אזורים לא רצויים של צמחייה בקוטר של לפחות 3 מטרים, מכיוון שצמחים אחרים יכולים לגזול מהעץ את הלחות וחומרי הזנה.

אם אתם שותלים עצים בגן חיפוי

נסו לשמור על החיפוי לפחות 12 אינץ' מגזע העץ. עצי הדר אינם צריכים חיפוי סביבם, כך שאם אתם מתכננים לשתול עץ תפוזים בערוגה מכוסה בגינה, תנו לעץ לפחות 12 סנטימטרים של שטח נטול חיפוי לגידול. זה אידיאלי לשתול פירות הדר במרחק של 12-15 רגל מהבית שלך ומעצים אחרים. אם אתה מגדל יותר מעץ תפוז אחד באזור שלך, הקפד לשתול עצים במרחק של 16 רגל זה מזה ושורות במרחק של 16 מטר זה מזה.

אם אתה גר בחגורת ההדרים המשתרעת מדרום קליפורניה לפלורידה, אתה יכול לשתול עצי הדר בכל עת שתרצה. אם אתה לא גר באזורים אלה, עדיף לשתול תפוזים באביב, כאשר הסכנת הכפור נעלמה.

עצי תפוז זקוקים למיקום חיצוני חמים

שטוף שמש ומוגן בקיץ (בעיקר תחילת עד אמצע יוני עד סוף אוגוסט ברוב בריטניה) ומיקום מקורה מואר היטב בסתיו, בחורף ובאביב – רצוי קריר חממה או חממה. … באופן אידיאלי, הם צריכים טמפרטורה מינימלית של 10-13 מעלות צלזיוס (50-55 מעלות פרנהייט); טמפרטורות מתחת ל-7 מעלות צלזיוס (45 מעלות פרנהייט) עלולות לפגוע בצמחים או אפילו להרוג אותם. לדוגמה, לימונים יכולים לעמוד בטמפרטורות של עד 5 מעלות צלזיוס, ליים רק עד 10 מעלות צלזיוס, ותפוזי קלמונדין רק 13 מעלות צלזיוס.

לקבלת התוצאות הטובות והבריאות ביותר

שתלו את העץ הזה במיקום המועדף עליו. ניתן לקבל תנאים. אבל שתילה, טיפוח וגיזום הם כולם שיטות עבודה טובות המאפשרות לך לגדל תפוזים עסיסיים ולהימנע ממחלות תפוזים. רוב עצי ההדר מואבקים מעצמם, ולכן אין צורך לשתול יותר מעץ אחד כדי לשאת פרי. רוב זני ההדר הם רבייה עצמית, ולכן יש צורך בעץ אחד בלבד כדי לשאת פרי.

לוקח לפרי 6-8 חודשים להבשיל לחלוטין ולא ליפול מהעץ, אלא אם כן אתה מגדל זן שנקטף בעצמך. כמה עצים תלויים בגנן כדי לדלל את הפירות שלהם כדי למנוע קלקול מוגזם, אבל תפוזים לא.

לתפוזים יפים חשוב להוסיף דשן הדרים מיוחד בשלב הגידול. אתה יכול לשתול עצי תפוז בנוף כל השנה, במרחק של 12-25 רגל זה מזה. אתה גם צריך הרבה מקום לעצים לצמוח, אז שקול להיות קרוב לעצים אחרים, לבית שלך ולבניינים אחרים באזור.

עצים קטנים בגובה של עד 90 ס"מ (3 רגל) עשויים להידלל

כדי לשמור על מספר הפירות פחות מ-20. אתה יכול תחילה לשתול את עץ התפוז בעציץ של 10-12 אינץ' ולאחר מכן להמשיך לשתול אותו מחדש לאחד או שני עציצים גדולים יותר… ברגע שהצמח גדל מהמיכל הנוכחי. בונסאי צעיר בן שנתיים עד שלוש צריך מיכל של 5 ליטר (בערך 12 "רוחב), בעוד שבונסאי בוגר יותר יכול לגדול לעציצים ברוחב 24" 18 עד 24 אינץ' עמוק.

בדיוק כמו פירות הדר בחוץ, תפוזים תוצרת בית דורשים לפחות שמונה שעות של אור שמש ביום. לגידול הדרים מיטבי, צמחים צריכים להיות חשופים לאור שמש ישיר לפחות 5-6 שעות ביום.

כאשר מגדלים פירות הדר בתוך הבית, בחר מיקום ליד חלון או דלת זכוכית בצד הדרומי או הדרום מערבי של הבית שלך. אם גדלים בתוך הבית, מקמו את הצמחים ליד חלון הפונה דרומה עם אוורור טוב.
למידע נוסף אודות משתלה וחנות פרחים בעפולה כדאי לבקר באתר rootshopping.com

אורות מבוססי צמחים יכולים לשמש גם

כדי להשלים או להחליף אור שמש טבעי. גידול בעציצים נותן לך את היכולת לגדל אותם באזורים קטנים כמו מרפסות ופטיו באקלים קר יותר. אתה יכול לגדל תפוזים, לימונים ופירות הדר אחרים במיכלים. כמו צמחי ורסאי, התפוז, הלימון או הטיליה שלך יכולים לגדול במיכל, לשגשג בבית במהלך החודשים הקרים יותר, ואז להתחמם בחוץ באביב ובקיץ.

הבחירה הטובה ביותר לגידול הדרים בבית

היא זן הגמדים, צמח המושתל על שורש מיוחד כדי למנוע צמיחת יתר של העץ. עצי הדר רבים ניתנים לגידול כעצים ננסיים, כולל הלימון של מאייר, קפיר ליים, תפוזי טרוויטה וקלמונדין, שניתן לגדל בבית. דמיינו לעצמכם את גידול התפוזים המענגים שלכם, שנקטפו ישר מהעץ ואוכלים טריים ככל שתוכלו לדמיין.

תפוזים הם סוג של הדרים הגדלים על עצי נוי ירוקי עד יפהפיים

בדרך כלל עד לגובה של עד 6 רגל (1.8 מ'). הם מביאים לביתך את הצבעים והניחוחות התוססים של הפרחים והפירות שהם מייצרים. זהו חלק מטיפול בהדרים שרוב האנשים לא עושים, אבל זה עוזר לעץ להפיק פירות גדולים יותר וטובים יותר ונלחם במזיקים. ניתן גם להסיר פירות בשלים מהעץ, תוך הקפדה לא לפגוע בענפים.