גישור לפני גירושין

| | 0 Comments

מגשר הוא צד שלישי עצמאי וניטרלי שמבצע את תהליך הגישור. גישור גירושין נמשך בדרך כלל 2-6 חודשים, אך 1-5 פגישות גישור יכולות לזרז את התהליך, בעיקר בגלל שהם מובלים על ידי בני הזוג. המגשרים הם צדדים שלישיים ניטרליים שאינם נוקטים צד בגירושין ומסייעים לבני הזוג במהלך הגישור להגיע להסכם המתאים ביותר עבור שני בני הזוג וילדיהם.

אם אתה ובן זוגך משתתפים בגישור בתהליך הגירושין ואתה מגיע להסכמה בנושאים הנדרשים במהלך פגישת הגישור

שאר התהליך יהיה מהיר וקל. בגישור פרטי, לשני בני הזוג יש אמירה ישירה בניסוח תנאי הסכם הסכסוך והתוצאה בכמה מובנים, כך ששני בני הזוג (או ההורים) יוכלו להגיע להסכמות על משמורת על ילדים, אחזקה, אחזקת בני זוג, חלוקת נכסים ו נושאים אחרים שניתן לפתור במהלך הגירושין ללא אשמתם.  

להן סקירה קצרה של מה שקורה במהלך תהליך גישור גירושין וכמה זמן זה לוקח. התהליך הוא פשוט התהליך לפיו זוג גרוש פוגש מגשר (בחלק מהמקרים שני מגשרים) בסדרת מפגשים מתוזמנת.

מרבית הגישורים עוברים סדרה של 5 שלבים

השלבים חוזרים על עצמם בנקודות שונות בתיווך. בשלב הראשון, המגשר יעבוד איתך ועם בן / בת הזוג שלך בכדי להניח את הבסיס להמשך התהליך. אתה נותן למגשרים מידע רקע על מצבך ומסביר כיצד מתווך. גישור גירושין הוא כאשר אתה ובן / בת הזוג שלך (או במקרה של שניים מכם, עורכי הדין המתאימים שלך) ממנים צד שלישי ניטראלי שנקרא מגשר שייפגש איתך לדון ולפתור סוגיות הקשורות לגירושין שלך. המגשר לא מקבל החלטות עבורך, אלא משמש כמתווך שיעזור לך ולבן זוגך לגלות מה הכי טוב. מי שמתגרש צריך לשקול גישור, שעובד עבור זוגות ויש לו שורה ארוכה של הטבות.
למידע מורחב אודות גישור לפני גירושין מומלץ לבדוק כאן:

גישור גירושין הוא הליך חלופי ליישוב סכסוכים

זוגות יכולים להשתמש בכדי לפתור חילוקי דעות בנושאים מסוימים לפני גירושין. זהו אמנם תהליך יקר ערך, אך זו אינה הגישה הטובה ביותר עבור כל בן זוג גרוש. עם זאת, בנסיבות מסוימות זה יכול לעבוד טוב אם שני בני הזוג נמצאים בהסכמה וקיימת הסכמה בסיסית שניתן יהיה לפתור את כל ההבדלים הבולטים.

ישנן כמה אפשרויות בכל הנוגע לגירושין

וזה כולל גישור גירושין. בני זוג יכולים להחליט בעצמם לנסות גישור, או שופט יכול להורות על כך בתיק גירושין. מומלץ לדון במקרה שלך עם עורך דין לגירושין א 'אם יש לך שאלות לגבי גישור או אם אתה רוצה עזרה בנוגע לתהליך הגירושין.

רוב הזוגות פוגשים מגשר לפני הגשת הגירושין, שזה הראשון שלב רשמי בתהליך הגירושין. המגשר מסביר את התהליך לשני הצדדים ועוזר להם להחליט מתי צריך להתחיל בתהליך הרשמי. זוגות יכולים להיכנס לגישור בכל עת לפני הגשת העיתונים.

בתיווך תפקיד המגשרים הוא לא להיות מקבלי החלטות, אלא לשמש כמערכת תמיכה ניטרלית לשני הצדדים. על ידי עבודה עם בני הזוג בסביבה לא פורמלית, מגשר יכול לעזור לבני הזוג לפתור את ההבדלים ביניהם, לקבוע סדרי עדיפויות ולהגיע להסכם במהירות האפשרית. מגשר אינו משמש כיועץ משפטי לבן הזוג, אך הוא יכול להעניק ייעוץ משפטי לבן הזוג במהלך גישור הגירושין.

המגשר עוזר לבני הזוג לזהות את הבעיות שהם צריכים לפתור לפני גירושין, נותן להם מידע, מידע על החוק ועובדות אחרות אודות הבעיות ומקל על הדיון שלהם בבעיות כדי שיוכלו להחליט על הדרך הטובה ביותר של פעולה לעצמם.

למעשה, היתרון הגדול ביותר של גישור הוא ששניכם יכולים לקבל החלטות לגבי הטוב ביותר עבורכם ועבור ילדיכם. ניתן להבין כי אנשים מסוימים יגיעו להסכם המבוסס על מה שהם מאמינים שנכון והוגן, אך שום הסכם אינו בר קיימא אם יש צו בית משפט שאומר לצד אחד שהוא אינו יכול לשלם או לתת שום דבר לצד השני.

בתיווך אדם חסר פניות המגשר (או המגשרת) עוזר לאנשים להגיע להסכם ששניהם מקבלים. המגשר עוזר לאנשים לפתור את הנושאים באופן שמקל על בני הזוג לפתור סכסוכים ביניהם. אם אתה לא מאמין שאתה יכול להסכים, גישור יכול לעזור לך לפתור את הבעיות כדי שתוכל להתמקד בנושאים שאתה לא יכול לפתור בנפרד, והשופט יכול לקבל החלטה בנושאים אלה. יתר על כן, חיוני כי המגשר הנייטרלי המסייע לצדדים להסכים על כל היבטי גירושיהם יהיה ניטרלי ואינו מייצג אף אחד מהצדדים. המגשר לא צריך להיות עורך דין, וגם לא להכיר את דיני הגירושין והמשפחה.

במהלך תהליך הגישור

הצדדים מתייעצים לעתים קרובות עם מומחים חיצוניים כמו רואי חשבון, שמאים, מתכננים פיננסיים ועורכי דין. זוגות גרושים עשויים להזדקק גם להתייעץ עם עורכי הדין שלהם לפני שהם הולכים לגישור גירושין וחותמים על הסכם גירושין סופי.

נדיר להסכים רק על נושא אחד או שניים, אך אם זה המקרה, ניתן לבזבז פיוס. לאחר שההסכם מוכן לפתור בעיה, הצדדים ינהלו משא ומתן על הנושאים הנותרים בגישור ויקחו זמן נוסף להרהר לפני שיחזרו לגישור.

גישור הוא סוג של פתרון סכסוכים חלופי בו הצדדים נפגשים עם מגשר לפתרון סכסוכיהם. המגשר הוא בדרך כלל עורך דין בעל ניסיון בגירושין הפועל כצד שלישי ניטרלי, מנתח עובדות וממליץ. גישור יכול להיות אטרקטיבי מכיוון שהוא עובד, זה יכול להוביל לפתרון גירושין ולסיום הגירושין, וצדדים לא מוציאים הרבה כסף על הוצאות משפט.

 

דילוג לתוכן