התפתחות אישית

| | 0 Comments

ד"ר שניטה וויליאמס, סגנית סגן נשיא לפיתוח והכלה של כישרונות באוניברסיטת דרום ניו המפשייר (SNHU) ודוברת TEDx, אומרת שהיא משתמשת בגישה ספציפית להנחיית חשיבתה בפיתוח תוכנית פיתוח אישית. לדברי וויליאמס, מטרות צמיחה אישיות כמו להפוך לתקשורת טובה יותר או שליטה בניהול סכסוכים מובילות להתפתחות מקצועית. פיתוח חזון אישי – מושג ברור מה אתה רוצה לעשות בעוד כמה חודשים או שנים – הוא חלק מכריע בהשגת המטרות שלך.

התפתחות אישית

היא הפעולה המתמשכת של הערכת המטרות והערכים שלך ובניית כישוריך ותכונותיך למיצוי הפוטנציאל שלך. כישורי ההתפתחות האישית חשובים מכיוון שהם מאפשרים לך לפתח תוכנית אסטרטגית וטקטית לצמיחה אישית ומקצועית לקראת המטרות שלך. תהליך זה עוזר להבין מה אתה רוצה, לאן אתה רוצה להגיע ולכתוב תכנית שאפשר להתקדם לעבר מטרות פיתוח.

פיתוח עצמי הוא תהליך לכל החיים ואתה תמשיך להשתפר. אתה יכול לשפר את כישורי ההתפתחות האישיים שלך על ידי השתתפות בקורסים ולמידה מאנשים סביבך, משיכת כישרונות חדשים ושיפור קיימים.

וויליאמס מציע לך להעריך בעצמך את הכישורים שאתה כבר יודע

כדי להשיג את יעדי הצמיחה האישיים שלך. התמקד בפיתוח הכישורים שיעזרו לך להשיג את מטרותיך. בקש ממפקח או מחבר נקודת מבט חיצונית כדי לראות מה הכישורים שלך צריכים לפתח הכי הרבה.

תאר את הכישורים הטובים ביותר שלך, את התוכניות שלך להמשך פיתוח והיכן יש לך פוטנציאל לשיפור. אם אתה זקוק לעזרה במציאת דרכים לבניית כישורי הפיתוח העצמי שלך, שוחח עם מורה דרך.

וייבי Vibee

עבודתך חשובה

אך האנשים בחייך יעריכו את המאמץ הנלווה להתפתחות העצמית ואתה תרגיש מאושר ומרוצה יותר. במקום לחכות על מגש הכסף שהחיים ישרתו אותך ידע, הזדמנות והצלחה, החיים הם נס, ולכן עליך למהר לעבודה כדי להגיע לנקודה שבה הם הופכים לתוצאה של ההתפתחות האישית שלך. כאשר ספורטאי מזמין מאמן לאמן ולתמוך בו בספורט שלו מטרת מאמני ההתפתחות האישית היא לתמוך, לעודד וללמד אותך טכניקות מומחיות שיגרמו לך להרגיש בנוח ובטוח בשינויים בחייך.

עבור חלק מהיזמים

צמיחה אישית עוסקת במרדף אחר מטרות חינוכיות ארוכות טווח ופיתוח כישורים. עבור אחרים היא מופשטת יותר, כגון שיפור ההערכה העצמית או מערכות יחסים עם אנשים אחרים. פיתוח קריירה כרוך בפיתוח כישרונות ופוטנציאלים להתקדמות בקריירה.

ניתן לראות בהתפתחות אישית ומקצועית נתיבים שונים לשיפור עצמי

אך לעתים קרובות הם הולכים יד ביד. אם אתה מעוניין בתכנית פיתוח אישית ופועל לקראת צמיחה אישית, סביר שתחווה את תופעות הלוואי הנעימות של למידת כישורים חדשים וחיזוק היכולת שלך להשיג את המטרות האישיות שלך במקום העבודה.

אם אתה מחפש התפתחות מקצועית

תוכל לשפר את ההשפעה שלך על החברה באמצעות קורסים כגון קפיטליזם מודע מאת באבסון וכישורי עמך על ידי ניהול האנשים של ה- IIMB. אימון להתפתחות אישית יכול גם לעזור לך לטפל בבעיות חברתיות אם אין לך ביטחון לפגוש אנשים חדשים ולהכיר חברים. מאמנים אינם נותנים ייעוץ ישיר – הם אינם יכולים לתת לך אסטרטגיות מומחיות – אך הם יכולים לספק לך הדרכה ותמיכה ביצירת תוכנית פיתוח אישית כך שתוכל להציב יעדים מציאותיים ולהמשיך את מסע העבודה במהלך פגישת אימון.

וובספוט WebSpot

התפתחות אישית מוגדרת כפעילות המפתחת כישורים ופוטנציאל של אדם

בונה הון אנושי, מקדמת יכולת תעסוקה, משפרת את איכות החיים ומקדמת הגשמת חלומות ומטרות. הוא עוזר לך לזהות את הכישורים הדרושים לך, קובע מטרות חיים המשפרות את סיכויי העבודה שלך, מגביר את הביטחון העצמי שלך, מוביל לתכנית מספקת ואיכותית, מקבל החלטות חיים רלוונטיות, חיוביות ויעילות והחלטות עתידיות ומאפשר העצמה אישית. פיתוח אישי אינו מוגבל לעזרה עצמית ויכול לכלול פעילויות פורמליות ובלתי פורמליות לפיתוח תפקידים אחרים כגון מורה, מנהיג, יועץ, מנהל, מאמן או מנטור.

השקעות בתוכניות פיתוח אישי שואפות להגדיל את ההון האנושי ולשפר את הפרודוקטיביות

החדשנות והאיכות. אם אתה מתקשה לזהות אזורים שעשויים לשפר את הפיתוח, ייתכן שתעזור לך לקרוא דף זה לצורך ניתוח SWOT אישי לזיהוי תחומי שיפור אלה. בין אם יש לך רק מיומנות אחת ובין אם אתה רוצה להתייחס למספר נושאים התורמים לדאגות שלך, מאמן יכול לעזור לך לפתח תוכנית פיתוח אישית יעילה.

הרבה חיים מוקדשים בהכנה, הכנה, וחלק מזה הוא פיתוח כישורים. זה מאבק ואתגר לפתח את עצמנו ואת היכולות שלנו לראות אם אנחנו יכולים ליצור משהו שהוא בעל ערך כלשהו לשוק.

אתה מכיר אנשים ומפתח מערכות יחסים שיעזרו לך בעתיד. התפתחות אישית ומקצועית היא הסוד לניתוק עצמך מהחבורה ומהגשר המוביל אותך ליעדים שאתה צריך להשיג. אחת ממטרות הפיתוח העצמי שלך היא להגביר את הביטחון העצמי שלך.

למרות שאברהם מאסלו (1908-1970) האמין שרק מיעוט קטן של אנשים מממש את עצמו

הוא העריך כי היררכיה של צרכים היא תוצאה של ארגונים שמחפשים מימוש עצמי והתפתחות אישית בראש הארגון. פירמידה שבה ביטחון תעסוקתי ותנאי עבודה טובים עונים על צרכי המוני העובדים. המידה שבה אנשים יכולים להתפתח תלויה באופן שבו צרכים מסוימים מתקיימים, וצרכים אלה נענים לרוב בצורה של היררכיות, כאשר רמת צרכים מתקיימת ברמה גבוהה יותר בהמשך החיים וצורך ברמה אחרת המניעה ההתנהגות של האדם להשתנות בכל פעם.

טכנאי מיזוג אוויר

דילוג לתוכן