התקנת מנעול לדלת אש

| | 0 Comments

אם דלתאש שייכת לחדר האש של הבניין, ישנן דרישות נוספות על מנת להבטיח שהתאמת הבריחה המובנית לא תשפיע על ביצועי חסין האש של סט הדלתות. על המכשיר המחובר לדלת האש להגן על דרכי מילוט עם גלאי אש או עשן אוטומטי הממוקם על פי תקן בריטי 5839 חלק 1 סוג L3 (מינימום) עם גלאי מתאים לנתיב הבריחה וחדרים סמוכים הניתנים לפתיחה מנתיבי הבריחה. דלת אש דורשת שני שלטי דלת אש בצד אחד של הדלת בעת הכניסה או היציאה, כך שהמודרך והעוזב מודעים לכך שהם חייבים לסגור את הדלת לפני הכניסה או היציאה מהדלת.

דלתות אש הן חלק מרכזי בכל תוכנית חירום או תוכנית בטיחות אש בכפר סבא

תקנות הבנייה המקומיות מכתיבות איזה סוג מנעול יש להשתמש עבור כל סוג של יציאת חירום או יציאת חירום. סוג מנעולי דלתות האש המשמשים לדלתות אש שונה, ויש להם דרישות שונות הקובעות את אופן השימוש בהן.

ישנם שלושה סוגים כלליים של מנעולי חומרה ליציאות חירום הניתנים להתקנה בהתאם לתקנות הבנייה ובטיחות האש

רוב תקנות הבנייה אינן מאפשרות הצמדת מנעולים נוספים לדלתות, מוטות בהלה או יציאות חירום. חיבור שרשרת או בורג לדלת לנעילה היא הפרה של קודים אלה.

ניתן להשתמש בדלתות אש שאינן נעולות באמצעות מפתחות או מנעולים בבניין

חלק מהמכשירים, כגון פסי פאניקה, ניתנים לנעול מבחוץ כך שניתן לפרוק את היציאה דרך דלת אחרת. אמצעי אבטחה דרסטיים יותר כגון שרשראות, מנעולים ומוטות פלדה מחייבים את האדם הראשון להיכנס לבניין בבוקר כדי להסיר אותם.

על פי תקנות בטיחות האש שפורסמו על ידי מנעולנים מוסמכים בכפר סבא, מנעול הדלת החיצונית על מנת למנוע כניסת אנשים לבניין מותר, אך אינו מונע יציאה חופשית.

על פי OSHA

העובדים במפעל בכפר סבא תמיד צריכים להיות מסוגלים לפתוח דרכי מילוט ודלתות מבפנים בעזרת מפתח, כלי או ידע מיוחד. דלתות יציאת חירום צריכות לאפשר לאנשים לצאת מהחדר ללא מפתח או כלי, כוח נוסף וידע מיוחד לפתיחת הדלת. זה מבטיח שאנשים יכולים לצאת במצב חשוך, מעושן ומפחיד מבלי לחפש מפתחות או התקני נעילה מסובכים.

אם מנעול החומרה מותקן

דלת יציאת החירום צריכה להיות במרחק של 3-4 מטרים מהקרקע. אם לוחצים או מושכים את דלת האש בתנאים הרצויים, אביזרי הגנת האש צריכים להיות בעלי מנגנון נעילה או נסיגה חשמלית שיכול לשמש כמנגנון נעילה להקרין את מערכת אזעקת האש ולאבטח את הדלת. ידיות או ידיות פלסטיק או אלומיניום עלולות להיהרס בשריפה משני הצדדים, אך לא אמורה להיות לכך השפעה רצינית על שלמות הדלת כל עוד ציר הפלדה במקום.
עבור פרטים נוספים אודות התקנת מנעול לדלת אש יש לבדוק כאן: eyalock.co.il

על מנת שהדלת תלויה בצורה מאובטחת

חשוב כי דלת האש תותקן עם פערים בפתח וכי קירות מסגרת הדלת יתמלאו בחומרים חסיני אש. התקנת פתחים לקירות הגנה מפני אש ועשן מחייבת שכל דלתות ההגנה מפני אש מכילות מסגרת דלת, אביזרי זיגוג. אלה לא צריכים להיות מסופקים על ידי אותו יצרן, וברוב המקרים הם מוצרים נפרדים המופיעים על התווית ומסווגים בנפרד מאלו המשמשים להתקנת דלתות אש עם תקן ממנעולנים מוסמכים בלבד.

כל מרכיבי מכלול דלת האש חייבים לשאת תווית של רשות האישור

למעט מיסבים וצירים, כדי לעמוד בדרישות הבנייה הבסיסיות של ANSI 1562-80 ולוודא שהם עומדים בדרישות בטיחות האש. יש להגן על כל הרכיבים המותקנים בדלתות אש אשר חייבים לעמוד ב -80% לפחות מהתקן לדלתות אש ופתחים אחרים, ואסור להתקין בריח בדלתות אש אם הבורג אינו מסומן לפני ההתקנה. אין איסור על שימוש במנעול מגנטי במתקן דלת אש כל עוד מתקיימים דרישות היציאה והמנעול המגנטי מסומן לשימוש בהתקנה.

דרישות לדלתות אש כוללות את התקנים החלים של קוד בניין 105 להתקנת דלתות עשן והוראות בטיחות אחרות לפתיחה, כמו גם דרישות מפורטות רבות יותר. המדריך מאשר כי יש לספק לכל הרכיבים סגירה מגנטית.

אם הדלת מצוידת בחומרה לא נכונה, היא אינה עומדת בתקנים הנדרשים, מה שעלול להוביל לביצועים גרועים במקרה של שריפה. במציאות, מנעול אש שתורכב תואם (תקן אירופאי BS, ENWILL) מגן על עלה הדלת.

ישנם הרבה מנעולים לדלתות הזמינים מסחרית עם שיעורי הגנה מפני אש

ורבים מהם נועדו למנוע מפושעים ופורצים לסכן את המנעול על ידי שריפת רכיביו. עם זאת, פגיעה במנעול עלולה לפגוע באפקטיביות של דלת אש, בין אם בשל בלאי כללי או התקנה לקויה.

מנעולי דלתות אש בנויים לעמוד בלחץ וחום עצום בדומה לברג המשמש על דלת חיצונית

 

כדי להגביר את הבטיחות על ידי הפעלת כוח רב עליה. אם אתה מבולבל אם דלת היא דלת אש או לא, או שאתה תוהה באיזה סוג מנעול היא משתמשת, זכור שרוב דלתות האש מסומנות באופן שונה. דלת או דלת להגנה מפני כיבוי אש (נקראת גם כיתת כיבוי אש) היא מנעול המשמש כחלק ממערכת הגנה מפני אש כבדה להפחתת התפשטות האש והעשן בתאים נפרדים של המבנה ולאפשר יציאה בטוחה מ בניין או מבנה, במיוחד על ספינה.

דילוג לתוכן