טיפול זוגי מיני

| | 0 Comments

טיפול זוגי מיני (המכונה גם "טיפול זוגי מכוון פוליאמוריה") הוא ענף של טיפול זוגי המשמש לעתים קרובות מחוץ למערכת יחסים מסורתית, אם כי ניתן להשתמש בו גם בקשר מחויב. בעוד יועצים זוגיים (או מטפלים זוגיים) בדרך כלל עובדים רק עם זוגות הטרוסקסואלים ו/או מונוגמיים, טיפול זוגי מיני פועל כסוג של טיפול זוגי המשמש כדי לעזור לזוגות המתמודדים עם בעיות כמו בגידה, התמכרות למין או התמכרות, סקס עם מספר אנשים או כל סוג של בעיה ביחסים. זה יכול לשמש עבור זוגות בודדים או זוגות בטיפול זוגי, כאשר אחד מבני הזוג אינו מעוניין או רוצה להמשיך להיות במערכת יחסים מחויבת.

סקירה כללית ניתן להשתמש בטיפול זוגי מיני במקרים של בגידה, התמכרות למין, הפרעות בתפקוד המיני, טראומה מינית והרצון לתבל את חיי האהבה שלהם על ידי שיתוף בני זוג נוספים. טיפול זוגי מיני יכול להיות אחת מצורות הטיפול הקשות ביותר לעשות, במיוחד אם אחד מבני הזוג לא מרגיש שהוא רוצה או מוכן להיכנס למערכת יחסים. טיפול זוגי בדרך כלל קשה בגלל כמות האמון שהלקוחות והיועצים צריכים לתת זה לזה. סוג זה של טיפול פועל לשבירת המחסומים בתוך מערכת היחסים של בני הזוג ושל זה המטופל באופן פרטני. זה יכול לשמש ביעילות עבור אלה שיוצאים לאחרונה או עבור אלה שכבר אינם מרגישים אהובים על ידי אדם מסוים בחייהם. סוגי הבעיות עימם יכולים זוגות להתמודד בעת טיפול זוגי מיני הם:

בגידה או בגידה התמכרות למין התמכרות לתחושה מינית, פורנו, אוננות, אפליקציות סקס בטלפון/טלפון וכו'. בעיות בקשר עם מיניות בעיות. טראומה מינית או אונס דיכאון חשק מיני נמוך/הפרעות זיקפה התמכרות למין, כגון פעילות מינית כפייתית וזנות. הרצון לקבל מספר שותפים.

זוגות רבים עסוקים מדי; יש להם עבודות עמוסות

נסיעות, ילדים, אחריות משפחתית… הבעיה היא שזוגות רבים נותנים עדיפות לדברים מלבד מערכות יחסים; זוגות שלא מתמקדים בבנייה ובחיזוק חיי המין שלהם מרגישים לעתים קרובות שחסר להם כל כך הרבה בחייהם.

בין אם אתה מרגיש מספיק טוב בשביל בן הזוג שלך או עושה מספיק

או מרגיש לא מושך או לא מוכן שיחפשו אותך; תחושות של חוסר רצון, חוסר תועלת, חוסר אטרקטיביות, שימוש, לחץ וכו'. כולם חלק מהחוויה של אנשים כאשר אין קשר מיני בנישואיהם. או שיכול להיות שיש מתח ותסכול ביחסים שנוגעים לחלק האירוטי של הקשר.

לפעמים בן זוג עם חשק מיני נמוך עשוי להידרש למין לאחר נשיקה נלהבת או כל מגע של אדם בזוג, אז הבהירו שזה לא אמור להוביל לכלום. לפעמים זה רק בגלל שהמין לא טוב, דרושה עבודה כדי להבין איזה מין מין שני בני הזוג רוצים וזה יכול לשפר את חיי המין שלהם.

כמטפל לא ניתן להימנע מהנושא של מין ואינטימיות – דיון על מין ואינטימיות עשוי להיראות בהתחלה מביך או מטריד – אבל מטפלים מיניים הוכשרו להרגיע אותך והם טובים בזיהוי ובחקירת בעיות מיניות. גם אם קשה לדבר על מין בחיי האהבה, דעו שאתם עדיין יכולים להיות מטפלים מוכשרים שיכולים לעזור לזוגות לפתור את בעיות האינטימיות שלהם. בהתאם לממצאים מטפל מיני עשוי גם להמליץ על שימוש בתחליפי ויאגרה כגון צנפורס, פילדנה או וידליסטה שידועים כאיכותיים במיוחד.

אם אתה זקוק לעזרה עם בעיות אינטימיות או מיניות

ייתכן שתצטרך לדעת שלא כל המטפלים יכולים לעזור בבעיות מיניות, מכיוון שטיפול מיני אינו חלק מרוב תוכניות הטיפול החברתי או הפסיכולוגיה הסטנדרטיות. טיפול מיני ניתן בדרך כלל על ידי פסיכולוגים מורשים, עובדים סוציאליים, רופאים או מטפלים שקיבלו הכשרה מתקדמת בבריאות המין והמשפחה.

למטפלים מיניים מוסמכים יש תואר אקדמי ויכולים להפגין בקיאות בטיפול מיני על ידי הסמכה על ידי האגודה האמריקאית למחנכים מיניים.
לעוד מידע על טיפול זוגי מיני כדאי לבקר באתר

ישנם גם מטפלים מיניים עובדים גם עם אנשים המתמודדים עם בעיות עם התמכרות למין, התמכרות לפורנו, טראומה מינית והפרעות בתפקוד המיני. מה שמייחד את המטפל הוא שהוא לרוב מטפל המתמודד עם הבעיות האמורות.

ייעוץ זוגי עוסק בדרך כלל בבעיות תקשורת

מיומנויות פתרון בעיות ופתרון קונפליקטים, אך נושאים אלו עשויים להשפיע באופן ישיר על חיי המין של בני זוג או לא. לקוח שמתעורר או בעל פנטזיה מינית הכוללת את המטפל נפוץ וחשוב לנתח בטיפול. למרבה האירוניה, פנטזיות אלו מכילות לעתים קרובות משמעות רבה על העולם הפנימי של הלקוח.

לטיפול מיני זוגי

לא משנה כמה זמן אתם ביחד, תוכלו ללמוד כיצד לענות על הצרכים של בן הזוג, מה הם רוצים ומה באמת מדליק אותם. בעזרת טיפול מיני ניתן לפתור בעיות הקשורות בתפקוד המיני, תחושות מיניות ואינטימיות, בין אם מדובר בטיפול קבוצתי, זוגי או משפחתי. טיפול מיני יכול לעזור לך לטפל במגוון בעיות מיניות, החל מחרדה מתפקוד מיני ועד לקשיים בקשר המיני שלך.

 

דילוג לתוכן