כל הרעיונות ליום גיבוש לעובדים שלכם

| | 0 Comments

מומלץ לנטר ולנתח את כל סביבת העבודה של העובדים והצוותים שלך. הווה דוגמה לחברי הצוות בכך שהם פתוחים לעובדים ורגישים למצבי הרוח והרגשות שלהם. התייעצות עם האנשים הנכונים יכולה לעזור לך לבנות אסטרטגיית שימור עובדים מוצקה.

אחד הצעדים שיכולים לעזור לכל זה לקרות בפועל זה ערב גיבוש לעובדים שלכם, כך תגרמו לחיבורים, אווירה טובה גם אחרי העבודה והכי חשוב, אנשים יבואו עם חיוך לעבודה וירגישו שהם מעבר למכונה שמכניסה כסף לעסק.

 

בניית אווירה טובה בקרב העובדים

חשוב לפתח רעיונות להערכת העובדים ולחברה שלך ככלל. יש לשים דגש על ההצלחה בטווח הארוך ולא לוקח יום ללבנות תרבות וקריירה. 

כאשר המנהלים בחברות משקיעים בקשרים חברתיים העוסקים בהתנהגות שיתופית ותומכים בהם, הם יוצרים את מה שאנו מכנים תרבות עובדים – כזו שבה העובדים חווים אינטראקציות עם מנהלים ועמיתים כבעלי ערך מוסף.

 בעת תכנון פעילויות גיבוש צוות

אחד היתרונות הוא שיתוף פעולה רב יותר בין העובדים. אחת המטרות העיקריות של תרגילי גיבוש צוות היא לטפח חברויות קרובות בין עובדים, ולפי מחקרים  הם מגבירים את המעורבות לאחר מכן בשגרת העבודה באופן משמעותי.  בעזרת פעילויות שונות של גיבוש צוות, תוכלו לשפר את התקשורת בין העובדים שלכם.

אפשרויות רבות פרוסות בפני מנהלת הרווחה או מחלקת משאבי האנוש שלרוב אחראית על ערבים מסוג זה או ימי כיף מאורגנים לכלל החברה.

גיבוש צוות יכול לעזור להגביר את המוטיבציה של העובדים ולקדם תרבות ארגונית מוצלחת בדרכים רבות. כאשר קבוצת עובדים משלימה פעילות גיבוש צוות, זה יוצר מומנטום, נותן להם הרגשה טובה עם עצמם, מגביר את אמון העובדים בכישורי הצוות המנהלי ומראה להם שהארגון מוכן להשקיע בהם.

בנוסף, פעילויות גיבוש צוות יכולות לעזור לכם לחזק את ערכי הליבה שלכם, להפגיש בין עובדים כיחידה ולחזק את התרבות הארגונית לאורך כל התהליך.

ערב סטנד אפ

ערב הגיבוש יכול להתקיים במקום העבודה עצמו, סגירת מקום בעיר כמו בר או מסעדה או כל מקום שעונה על הצרכים של כמות האנשים ומקום שיהיה נעים להיות בו ולהעביר כמה שעות. מופע סטנד אפ בהחלט פתרון מצוין להפיג את המתח ופשוט לצחוק עד שכואב הגוף.\

כמו כן, אפשר לשלב סטנדאפיסטית כחלק מתוכנית שלמה של הערב ולא כמופע יחיד. אותה סטנדאפיסטית יכולה לקבל סיפורים אישיים על אותם העובדים ולהכניס בדיחות פנים חברה בתוך המופע שלה. בדרך זו, העובדים מרגישים מחוברים למופע, הבדיחות הם פנימיות והאווירה הכללית היא שהקומיקאי הוא חלק מצוות העובדים.

 

ארגון פעילויות גיבוש צוות יכול לגרום למחויבות העובדים 

על ידי יצירת פעילויות שאנשים נהנים וחווים כקבוצה, העובדים יכולים לבנות מערכות יחסים ולבנות רשת של קשרים מחוץ לתפקידיהם היומיומיים, מה שיעזור להם בעתיד. מנהלים רבים נוהגים לזלזל במונח "יום כיף" או "ערב גיבוש" ומנסים דרכים אחרות לתגמל את עובדיהם. אין כאן שחור או לבן וישנם דרכים רבות לתגמל עובדים ולגרום להם להיות יחידה אחת לוחמת וליצור חיבורים בין כלל העובדים והמחלקות השונות.

 

מחלקות משאבי אנוש מראים לעובדים שלהן כיצד לבנות מערכות יחסים

פעמים רבות מדובר באתגר אמיתי, כאשר ישנה קבוצה של אנשים שהגיעו ממקומות שונים ברחבי הארץ ומרקעים סוציואקונומים שונים. צריך להבין איך לתקשר ביעילות ולפתור קונפליקטים, שיכולים להיות בעלי השפעה משמעותית על עבודת צוות טובה בשגרת העבודה.

מערכות יחסים חשובות לפרודוקטיביות, למעורבות ולטיפוח תרבות חיובית במקום העבודה, וכאשר צוותים אינם מסתמכים על בניית מערכת יחסים אורגנית, הם יכולים לעזור לעובדים ולקולגות שלהם להתגבר על מחסומים רבים כמו ביישנות, סרבול, מרחק גיאוגרפי ולוחות זמנים עמוסים.

אחד מאירועי בניית הצוות הנפוצים ביותר שיכולים להוות מכשול הוא קירוב עובדים מרוחקים זה לזה, מכל הבחינות. המחויבות של העובדים נעה מאירועי טיפול רפואי, משחקי בניית צוות ועד סיעור מוחות משותף וקורסי הדרכה. חברות רבות מעודדות את העובדים להקים צוותים וקבוצות משלהם סביב תחומי עניין משותפים כגון קפה קר ועד שייט קיאקים.

עובדים מקבלים את ההזדמנות ובמה לדבר

 ערבי גיבוש חברה זה המקום להכיר את האנשים שעובדים סביבכם בצורה מעט שונה. לפי הצעות של אחרים, לתרום לפתרון בעיות כצוות ועוד. לא משנה מה תבחרו, אירועי  צוות יכולים להסתובב סביב סדנאות חינוכיות שעוזרות לעובדים לפתח מיומנויות חדשות ולחזק מערכות יחסים, כיף נטו או השילוב בניהם, זה החלטה שלכם.

אירועים אלה יכולים להיות שימושיים כדי לחזק מערכות יחסים קיימות, פרויקטים גדולים בעתיד שיצריכו עבודת צוות וזאת כדי לפתח מנטליות קבוצתית פרודוקטיבית שמתקדמת באופן תדיר.

ערך מוסף בערבי הגיבוש

 הפעילויות הטובות ביותר לבניית צוות ללמד את העובדים שלך מיומנויות שהם יכולים להשתמש בחייהם המקצועיים והפרטיים ולא רק בעבודה.  תרגילי גיבוש צוות שיכולים לחולל פלאים בכל הנוגע לבניית אחווה ותקשורת בין העובדים שלך. אמנם זה נכון שהתמקדות בפעילויות בניית צוות יכולה לשפר את הכימיה של הצוות ואת רווחת העובדים הכללית, אבל בניית תחושת צוות נהדרת היא משהו שאתה יכול לחוות הרבה יותר מהר בעזרת כמה כלים.

יצירת דיון על נושאים מעניינים זו דרך מצוינת ליצור שיח בין העובדים ולהכיר את הדעות שלהם יותר לעומק לגבי כל מיני קונפליקטים שיכולים לקרות גם מחוץ לעבודה. חלק זה חשוב ביותר להכרות העובדים אחד את השני.  אנשים צריכים להתייחס ולדון בנושאים שבונים אמון ומעודדים מעורבות.  

בתרחישים של מקום עבודה, זה מכין עובדים לעבוד עם אנשים מצוותים שונים שמעולם לא פגשו קודם לכן. המשחק או הדיון נותן לכל עובד מה לעשות כדי לשפר את כישורי המנהיגות שלו, לתת כיוון לחברי הצוות שלו ולפתור משימות ויוצר ביטחון בקרב עובדים ביישנים.

עובדים ממחלקות שונות לא רק לומדים להכיר אנשים איתם הם לא עובדים כל יום, אלא גם לומדים להכיר אחד את השני תוך כדי עבודה על פרויקטים חשובים. ברגע שתשימו את העובדים שלכם בצוותים כדי להתמודד עם פרויקטים ארוכי טווח הכוללים אחריות מחוץ לתפקידם הרגיל.

כמו כן, מומלץ לתת לצוות שלכם את אפקט ההפתעה כמו: זמר מפורסם, שף מארח או אפילו מכונית גלידה עם תוספות וטעמים שונים שיגרמו לעובדים שלכם לחייך.
בהמשך אפשר ליצור נהלים חדשים במחלקות השונות כמו למשל אם תבחרו יום בשבוע שבו עובד מביא פינוק לחלוק עם הצוות.

 

 

דילוג לתוכן