מחפשים להפעיל את הילדים? כך תעשו זאת

| | 0 Comments

רובנו לא זוכרים מה זה להיות ילד וזה דבר טבעי ומובן. אך, אם היינו יכולים לחזור אחורה היינו מגלים כי אחד הדברים המשותפים לכלל הילדים הוא השעמום. ילדים משתעממים מהר מאוד ואם אתם הורים לילדים, ולא משנה אם אלו ילדים בני שש ושבע או חמש עשרה ושמונה עשרה אתם בטח שומעים כל אחר הצהריים ובשבת את המשפט: "אמא משעמם לי, אבא אין לי מה לעשות".
למידע מורחב אודות מחפשים להפעיל את הילדים? כך תעשו זאת עליך לבקר ב- kikos.co.il

אם כן, אתם חייבים להבין כי פעמים רבות זו היא האחריות של ההורים למצוא תעסוקה לילדים וכי שעמום הוא דבר שאפשר להילחם בו. זה חשוב לנהל את המלחמה הזאת מכיוון שבלעדיה ההתפתחות של הילד שלכם תהיה איטית יותר. 

אז נכון אפשר לתת לילד שלכם לשחק עם חוברות צביעה לילדים, אך במאמר זה ננסה לרדת לעומקם של דברים ולנתח את נושא השעמום מכל הכיוונים ולא רק דרך הפריזמה של חוברות צביעה.

חוברות צביעה הן דבר מבורך והן יכולות בהחלט לסייע לילדים שלנו לגלות יצירתיות ועניין – אך ההשפעה שלהן היא מוגבלת.

האם יש הבדל בין משחקים לילדים ובין משחקים לילדות?

כל ילד הוא עולם ומלואו וכל ילד שונה מאחר. לכן זה ברור כי ילדים שונים מילדות. עם זאת אל תטעו, פעמים רבות בטח היום במאה העשרים ואחת מה שמתאים לילד יתאים גם לילדה. כך לדוגמא הן ילד והן ילדה יכולים לשחק עם חוברות צביעה לילדים, לשחק כדורגל או ללמוד שחייה. לכן בסופו של יום אין הבדל מהותי בין ילד לבין ילדה ועולם החינוך דוגל היום ביחס שווה לשני המינים.

האם העלות של המשחקים או הפעילויות צריכה להטריד אותי?

לא משנה אם אתם עובדים בהייטק או בלואו טק אתם בוודאי מוטרדים מחשבון הבנק שלכם. כאן נכנסת לתמונה העובדה כי פעמים רבות מציאת תעסוקה לילדים יכולה לעלות כסף רב, כסף שלא תמיד יש לנו אותו. אז נכון, תמיד אפשר לקנות חוברות צביעה לילדים שלא עולות הרבה כסף אך חשוב להבהיר, כי, אפשר גם למצוא פעילויות אשר יהיו חינמיות כמו ללכת לחוף הים, ללכת לפארק, ללכת לשמורת טבע חינמית או למצוא משחקים באינטרנט. כמובן שלצד זאת, אפשר לשלב פעילויות שעולות כסף ובסופו של יום אפשר להגיד כי טוב תעשה כל משפחה אם תבנה תקציב שעל פיו תקבע אילו פעילויות היא תעשה עם הילדים שלה.

מדוע חוגים הם דבר נפלא בשביל ילדים?

יש הרבה פעילויות נהדרות שאפשר לעשות עם הילדים אך כיום רוב המומחים יסכימו כי לא די לתת חוברות צביעה לילדים וצריך לפעול מעבר לכך. אם כן הרשמה לחוגים לדעת מומחים רבים היא דבר מעולה ובעל ערך אדיר לילדים שלנו. חוגים מאפשרים לילדים לפגוש חברים אחרי הצהריים, להחכים, למצוא תחומי עניין חדשים, לפתח את האישיות וללמוד דברים רבים שלא לומדים בבית הספר. לכן ההמלצה הטובה ביותר היא לרשום את הילד לחוג אחד. כמובן שיותר מדי חוגים זה לא דבר טוב וגם את זה אנו צריכים לזכור כאשר אנו מגדלים את הילדים שלנו. 

ממה צריך להיזהר כאשר אנו מעסיקים את הילדים?

אם אנו נותנים לילדים שלנו חוברות צביעה לילדים סביר להניח שלא נצטרך להיזהר מכלום. אך יש פעילויות רבות אשר טומנות בחובן סיכון מסוים. כך למשל אם נלך לחוף הים אזי יש סכנה לא קטנה שהילדים שלנו יטבעו. לכן ההמלצה הטובה ביותר שאפשר לתת לכל הורה אשר שולח את הילד לפעילות מסוימת היא לחשוב האם הפעילות הזאת טומנת בחובה סכנה ואם כן על ההורה לחשוב כיצד לטפל במקור הסכנה. אל תגידו לי זה לא יקרה אלא הקדימו תרופה למכה ועשו הכול בכדי להבטיח כי הילד שלכם יהיה בטוח ולא משנה אם הוא מבצע פעילות בבית או הולך לחוג או לפעילות מחוץ לבית.

האם כדאי להושיב את הילדים מול הטלוויזיה?

מתישהו ימאס לילדים שלכם מלצבוע כל היום חוברות צביעה לילדים או מלשחק עם חברים בחוץ ואז עולה השאלה האם טלוויזיה היא פתרון טוב לילד שלכם? אם כן עליכם להבין כי כמו כל דבר בחיים גם יותר מדי טלוויזיה היא לא דבר טוב. עם זאת, יש חובה לציין כי שעה ביום של טלוויזיה היא לא דבר נורא וזאת מכיוון שפעמים רבות הילד לומד מתוכניות הטלוויזיה, מחכים ומעשיר את עולמו ולכן קצת טלוויזיה היא לא דבר נורא בכלל.

 

דילוג לתוכן