קבלן בניה

| | 0 Comments

במקרים אלו, מנהל הבנייה עובד יותר מאחורי הקלעים מול הלקוח, צוותי הבנייה וההנדסה של הפרויקט, כאשר הקבלן הכללי אחראי על הפיקוח על התפעול היומיומי של אתר הבנייה. הקבלן הכללי מנהל את כל הפרויקט מתחילתו ועד סופו, לרבות קביעת העבודות לסיום, הסדרת קבלני משנה, קבלת היתרי בנייה בעת הצורך, קביעת ומעקב אחר תקציב הפרויקט עם התקדמות הפרויקט. העסקת עובדים, הקמת שרשרת אספקה, רכישה ומעקב של כלים וציוד, רכישת ביטוח אחריות, עמידה בקודי בנייה, נהלי היתר ודרישות רגולטוריות נוספות הינן באחריות הקבלן הכללי.

תחומי האחריות של קבלן כללי עשויים לכלול הגשת בקשה להיתר בנייה

ייעוץ למי שהוא נשכר, אבטחת רכוש, מתן שירותים זמניים במקום, ניהול כוח אדם במקום, מתן מומחיות והנדסה ומיחזור. או מיחזור בנייה. בזבוז, ניטור תוכניות ותזרימי מזומנים, ושמירה על רישומים מדויקים. ככלל, הקבלן אחראי על תכנון, הכוונה, ביצוע, פיקוח ופיקוח על פרויקט הקמת הבניין. קבלנים ממלאים את האחריות שלהם על ידי תכנון פעילויות, פיקוח על העובדים והקפדה על התאמה של הפרויקט לחוקים ולחוקים המקומיים.

קבלנים כלליים בדרך כלל לא עושים הרבה עבודות בנייה לבד

אבל הם חייבים להכיר טכניקות בנייה כדי לנהל עובדים בצורה יעילה. קבלנים כלליים בונים את העסקים שלהם על ידי פנייה ללקוחות פוטנציאליים, רכישת כלי בנייה בסיסיים ומבטיחים שקבלני המשנה שלהם יבצעו עבודה באיכות גבוהה. ניסיון בענף הבנייה פירושו עבודה צמודה עם קבלנים מורשים למגורים או מסחריים, או שיתוף פעולה עם קבלנים מורשים לניהול פרויקטים בקנה מידה קטן או גדול.

למרות שקבלנים כלליים יכולים להשיג רק תעודות בגרות

לקבלנים רבים יש תארים מתקדמים בניהול בנייה, הנדסה אזרחית או מדעי הבנייה. השכלה נוספת מועילה מכיוון שהקבלן הכללי צריך להבין שיטות וחומרי בנייה שונים, כגון הערכת האתר והכנתו, קריאת תוכניות בנייה ותכנון, וקביעה מתי נדרשות בדיקות והיתרים להשלמת הפרויקט. בנוסף לניסיון תעסוקתי רלוונטי, רוב המעסיקים דורשים ממנהלי בנייה להיות בעלי תואר אוניברסיטאי. לאחר שרכשו מגוון רחב של מיומנויות וניסיון במקום העבודה, קבלני בנייה יכולים לפנות למנהלי פרויקטים או מנהלי עבודה.

קבלנים יכולים גם לפתח התמחויות בתחומים מסוימים של עבודות בנייה

כגון נגרות או פרויקטים מסחריים, מה שיכול לתת להם יתרון בעסקי הרכש שלהם. קל לבלבל בין קבלנים וקבלני משנה, אבל יש להם כישורים שונים מאוד. להלן הדוגמאות הנפוצות ביותר לסוגי קבלנים בבנייה. קבלן כללי הוא מנהל בנייה שנשכר על ידי לקוח, לרוב בהמלצת אדריכל או מהנדס עיצוב.

הקבלן הכללי

הקבלן הכללי או הקבלן הראשי [1] אחראי על הפיקוח השוטף על אתר הבנייה, ניהול הספקים והפעילות המסחרית והעברת מידע לכל הצדדים המעורבים. בפרויקט הבנייה. קבלן התכנון והבנייה הינו איש מקצוע מתמשך שעובד איתך על הרעיון הרעיונאי ופיתוח הפרויקט ולאחר מכן מפקח על השלמתו. אם ייבחר, קבלן הבניין ידאג להכל החל מהשגת היתרים, פגישה עם עמותות בעלי בתים או עם רשות הבתים, הזמנת חומרים, בדיקת תקנות התכנון ופיקוח על הבנייה.

קבלן בניין מסחרי מפקח על הקמה ושיפוץ של חנויות, מרכזי קניות, בתי מלון ופרויקטים מסחריים אחרים. קבלני דיור בונים בתים, דירות ושיכונים. קבלן דיור מפקח על בניית בתים צמודי קרקע ופרויקטים רב-משפחתיים.

קבלן הבנייה מתכנן ומתאם את עבודות הבנייה ועליו להשלים את הפרויקט בזמן ובתקציב

בתהליך הבנייה אחראי הקבלן על מעקב אחר ההתקדמות וניהול כל השינויים הנדרשים. על קבלן הבנייה להכין תקציב לפרויקט הבנייה ולעקוב אחריו בקפדנות ככל האפשר.

תקצוב הוא כלי שימושי למעקב אחר עלויות הפרויקט שכן קבלנים יכולים לזהות הפסדים על ידי השוואת העלויות בפועל לתקציב המתוכנן שלהם. בהכנת החוזה, המנכ"ל שלכם צריך למלא הערכת עלות לבניית ביתכם.

ודא שכאשר הקבלן שלך מספק לך תאריך התחלה ותאריך סיום

הם יכולים להשלים את המסירה. אם יש לך שאלות או חששות, עליך לבחור קבלן זמין ומוכן לעזור לך בתהליך זה. אנו עובדים רק עם קבלנים מורשים ומבוטחים; אנא צור קשר עם הלשכה המקומית של Better Business כדי לראות אם יש תלונות לא פתורות.

באופן דומה

ניתן להבדיל בין קבלני בנייה על ידי בחירה לעבוד רק על פרויקטים מסחריים גדולים או פרויקטים קטנים למגורים. פרויקטים מסחריים גדולים שצריכים לנהל משאבים וצוותים רבים משלמים בדרך כלל יותר מפרויקטים קטנים של שיפוץ בתים. השכר הממוצע לשירותי בנייה מקצועיים לרוב נמוך יותר, אך יש גם פחות תפקידי ניהול. בדומה לאינסטלטורים, גם חשמלאים עם יותר ניסיון והסמכות יכולים להרוויח שכר גבוה יותר.

חשמלאים מתכננים, מתקינים ומתחזקים מערכות חשמל לכל סוגי המבנים. אינסטלטורים מתקנים ומתקינים צינורות המספקים מים וגז למבני מגורים ומסחר.

אלא אם כן אתה מומחה בטכניקות בנייה, ניהול פרויקטים ותקנות בנייה מקומיות ואין לך הרבה זמן פנוי, תצטרך קבלן כללי שירכז ויפקח על כל הפעילות הזו. עבודות מסחריות הן בדרך כלל גדולות ומורכבות יותר מבניית בית.

לבסוף

גודל ומורכבות הפרויקט ישפיעו גם על השכר שלכם. דרישות קוד בנייה ותהליכי אישור עלולים לגרום לבלבול ויכולים לגזול זמן עבור מי שאין לו ניסיון בבנייה. לפיכך, על קבלן הבנייה החדש לפתח תוכנית לשיווק עסקיו ללקוחות מגורים או מסחריים במדינה או בעיר שבה הוא פועל.

מלבד אגרת ההיתר או החידוש

על מבקשי היתר ובעלי היתרים חדשים לשלם גם אגרות לקופת ההבראה של הקבלן. על מנת לשמור על רישיונות תקפים, יש לחדש את כל הרישיונות לפני ה-31 במרץ בכל שנה, ללא קשר אם הרישיון ניתן במהלך כל תקופת הרישיון או חלק ממנה.
למידע נוסף בתחום של קבלן בניה יש לבקר באתר kablanim10.co.il

ברוב הפרויקטים, הקשר עם ה-GC מתבצע מדי יום או מספר פעמים בשבוע. המשמעות היא שעל החברה לקיים יחסי עבודה מצוינים עם קבלני משנה אמינים ומוכשרים.

כדי לצמצם את החיפוש שלך, הדגשנו חמישה גורמים שיש לקחת בחשבון בעת בחירת קבלן לפרויקט הבנייה שלך. לדוגמה, קורסי הנהלת חשבונות ועסקים יכינו אותך לניהול תקציב וכוח אדם, בעוד שקורסי הנדסה או אדריכלות יעניקו לך הבנה ברורה יותר של כל המרכיבים הכרוכים בפרויקט בנייה.

הון חברתי זה

בשילוב עם שנים של ניסיון וידע תהליכים נרחב, יכול להפוך את הקבלנים הכלליים המובילים ליעילים ביותר ולעיתים נבחרים בקפידה לשמש כמנהלי בנייה. עם למעלה מ-35 שנות ניסיון מקצועי, DreamOn Group וחברות הבת שלה – DreamOn Development Company, LLC, Tejas Premier Building Contractor, Inc. ו-DreamOn Property Management, LLC – גאים לספק פתרונות ושירותים המעצימים אנשים ומשנים את החברה.

דילוג לתוכן